news

Радослав Янков се пуска на държавното по сноуборд в Банско

Носителят на първата за България Световна купа в зимните спортове - Радослав Янков, ще участва във 2-ия кръг от държавното първенство по сноуборд в Банско в сряда.

25-годишният чепеларец ще се появи на писта „Юлен“ на Шилигарника в една от дисциплините, в които взе Големия кристален глобус - паралелния гигантски слалом.

2 дни по-рано 93-ма състезатели от 11 клуба се надпреварваха на сноубордкрос и ски крос по трасето на Платото, подготвено лично от националния треньор Виктор Жеков, който е баща на първата ни дама в сноуборда – Александра Жекова. Шампион при мъжете и юношите стана Валентин Миладинов („Бороборд“), а при жените – Ирен Машова (НСА). Първа при девойките бе Лиа Манчева („Блейд“ Сф). При момичетата от 11 до 15 г. спечели Теодора Илиева, а при момчетата в същата възрастова група – Борислав Стоянов („Блейд“ Сф). №1 при децата до 11 г. е Иван Иванов („Мотен“). В ски кроса пък победител е бившият национал в алпийските дисциплини Никола Чонгаров.