Тодорка
50 cm

Новини

Следолимпийски триумф за Сани Жекова на Бъндеришка поляна

Първата дама на родния сноуборд Александра Жекова („Блейд“) бе най-бърза в бордъркроса на открития държавен шампионат в Банско и спечели 14-ата си национална титла в кариерата.

Състезанието от календара на ФИС се състоя на същото трасе, където в края на януари израсналата в Пирин софиянка за втора поредна година се поздрави с победа в малкия финал за Световната купа. Впрочем и през 2017-а тя ликува на републиканското тук малко след дебюта на курорт № 1 в най-комерсиалната надпревара на втория по популярност зимен спорт.

Фактически сега Сани дойде на държавното в Банско директно от олимпиадата в Пьонгчанг, където записа най-доброто класиране на България, финиширайки на 6-о място в бордъркроса. Под връх Тодорка, на трасе 9А, премоделирано след Световната купа от баща й Виктор Жеков, участничката на 4 поредни зимни игри бе безапелационна с време 26,04 сек, като изпревари Неда Стоянова („Мотен“), която вдигна титлата при девойките, и Моника Русева (ОТР).

При мъжете и юношите двоен шампион стана Валентин Миладинов („Бороборд“).

В атрактивния ски крос златото пък отиде при бившия алпиец Никола Чонгаров („А-Тийм“), оставил зад себе си съотборниците в „Тракия-САГ“ Паскал Дичев и Владимир Попов.

Силният снеговалеж не попречи на организаторите от БФСки и на домакините от „Юлен“ да проведат перфектно състезанието, което премина по план и без никакви забавяния.

Източник: в. „Банско Утре“

Очаквайте утре от 13:30 включване на живо от състезанието.
Livestreaming will start tomorrow at 13:30 UTC+2.